Studio Möbelstory sivulta löydät verhoomossa myynnissä olevia huonekaluja ja  tuotteita. Niihin voi tulla tutustumaan ja asioida paikan päällä

Pieni kirjoituspöydän tuoli, valmistajan leima ASKO Export, arviolta 1960-70 luvulta. Kunnostettu, uudet pehmusteet ja vehoilu villasekoitekankaalla. Metalliosissa näkyy ajan patinaa. Hinta 135.-€.

Kaksi Arena 033 tuolia Johanna Gullichsenin Doris -kuosilla. Kankaalle on tehty likaa hylkivä suojaus. 

Arena 033, design Pasi Pänkäläinen, on Arvo Piiroinen Oy:n valmistama, ajaton, moderni, käytännöllinen suomalainen tuoli. Siro ja pienehkö, sopii mainiosti esimerkiksi studioasunnon keittiöpöydän ääreen (lahjaidea valmistuneelle!), makuuhuoneeseen vaatetuoliksi tai eteiseen. Tuoleja on kaksi. Yhden tuolin hinta on 200.-€ ja kahden yhteensä 390.-€.